ÁJURVÉDA A PANČAKARMA – ŽIVOT V SOULADU S VLASTNÍ KONSTITUCÍ A PŘÍRODOU

Termín: 21.6. - 23.6.2024

Hosté: Katka Rojková – podobně jako stěhovaví ptáci odlétá posledních 18 let do Indie, aby mohla sdílet svou lásku k této kultuře se všemi, kdo se objevují na jejích lekcích jógy. Světlana Synáková – nás seznámí s prastarým léčivým systémem ajurvédské alchymie šťastného života v souladu s vlastní konstitucí a přírodou. Michal Hendrych – v případě zájmu se rád podělí o osobní zkušenost s intenzivním léčebným detoxikačním postupem k omlazení celého organismu – Pančakarmou na ájurvédské klinice v Indii.

DETAILY AKCE 

Tématem víkendového semináře je životní rovnováha, cesta k vitalitě a kvalitě života. Víkend je zaměřený na fyzickou praxi ásan a dechových technik, a na mentální rovině k rozvíjení pozornosti a koncentrace, je však také doplněn podstatným prvkem zdravého a léčivého životního stylu - tj. znalostmi ajurvédy, která je považována za bránu ke šťastnému a vyrovnanému životu. Tento víkend je laděný tak, abychom v sobě rozvinuli kvality života, které se nám nabízejí a jsou přirozené. Volné odpoledne strávíme venku na naučné svitavské stezce. Víkendem vás provedou: Kateřina Rojková, která v průběhu let měla možnost praktikovat či pobývat v přítomnosti výborných učitelů, jak indických, tak evropských a Světlana Synáková, která nám otevře dveře prastarého léčivého systému ájurvédy a seznámí nás s principy ajurvédské alchymie šťastného a vyrovnaného života. Po celý víkend bude zajištěna ajurvédská strava. Projekt je zaštítěný ekologických architektem Michalem Hendrychem, se kterým chystáme sérii ekologicko-jógových workshopů – spojených se sázením ovocných stromů – v blízké budoucnosti: ​CelostniDesign.cz

 

PROGRAM

Pátek

18.00  - 19.15 úvodní lekce jógy - dech je základ, yin jóga - pomalá praxe - sedové pozice či pozice vleže v meditativním duchu, tato praxe je přípravným krokem k meditaci

19.30 - večeře veganská a povídání o ajurvédě


Sobota

8.00 - 9.30 ranní jógová praxe  - základy dynamické praxe

9.30 snídaně

10.30 - 12.30(13.00) - povídání o ajurvédě

13.00 veganský oběd

14 - 17.30 (18.00)  Putování krajinou - po naučné stezce k Čertovým dírám - významnému stanovišti a zimovišti mnoha druhů netopýrů. Zhruba 6 - 7 km procházka okolím Bělé nad Svitavou

18.00 veganská večeře

20.00 - 21.00 jemná večerní praxe - yin jóga

Neděle

8.00 - 9.30 - ranní jógová praxe

9.30 snídaně

10.30 - 12.30 - povídání o ajurvédě

13.00 veganský oběd

14.00 - 16.00 - pokračování dopoledního programu

16.00 konec víkendového semináře

 

VÍCE O LEKTORCE

www.katkarojkova.cz

 

MÍSTO KONÁNÍ

Bělá nad Svitavou 11
Více o retreatovém centru

 

CENA

4.000,- kč - tato cena zahrnuje vše - lektorné, veganské stravování, ubytování.
Záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete zde: www.katkarojkova.cz/kontakt
Sleva 20 % pro studenty a rodiče na mateřské/rodičovské dovolené.

 

KAPACITA SEMINÁŘE

12 účastníků

 

DÁRKOVÝ POUKAZ

Workshop můžete také darovat někomu blízkému, rádi Vám vystavíme dárkový poukaz.

 

REZERVACE 

Rezervovat místo si můžete na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524
Svojí účastí též souhlasíte, že může být pořizován fotografický a video materiál určený pro budoucí propagaci.

 

DÁLE PRO VÁS PŘIPRAVUJEME ... 

... sérii jógových workshopů spojených se sázením ovocných stromů.  K zvelebení krajiny i radosti kolemjdoucích přispějeme výsadbou veřejné ovocné aleje, pod vedením zkušeného odborníka Stanislava Bočka - zakladatele ovocné školky původních lokálních odrůd stromů. 

Sdílet s přáteli

Přihlásit se na akci

Další akce

CESTA AIKIDA – JAK VYUŽÍT TLAK ŽIVOTA VE SVŮJ PROSPĚCH

19.7. - 21.7.2024

Host: Rudolf Chmela – investor, nezávislý poradce, mentor a kouč s více než 25 lety zkušeností. Na pohybovém interaktivním workshopu, který vychází z japonského bojového umění Aikida, získáš nástroje pro vědomé fungování v nejistém a neustále se měnícím prostředí. Vyzkoušíš si, jak reagovat v klidu, když na tebe někdo tlačí, jak reagovat na slovní útoky, jak zvládat náročné rozhovory, jak vědomě komunikovat a nakládat se svojí energií.

JAK VYVAŽOVAT PROTIKLADY V NÁS A PRACOVAT S NIMI TVŮRČÍM ZPŮSOBEM

23.8. - 25.8.2024

Host: Pavla Frňková – věnuje se psychoterapii, arteterapii a mindfulness, ve všech těchto směrech absolvovala dlouhodobé sebezkušenostní výcviky. Díky svým profesním zkušenostem si uvědomuje silné propojení těla a mysli a proto jí dává smysl tyto oblasti v práci s lidmi propojovat. Téma protikladů se bude odrážet jak ve využití jednotlivých technik (práce s tělem vs. práce s myslí a emocemi), tak v jejich obsahu (práce s minulostí, přítomností i budoucností, zaměření na silné stránky i nezdary, objevování vnitřních i vnějších polarit atd.).

GALERIE ZE MĚ – LIDÉ A PŘÍRODA


Přijďte se inspirovat těmi, kterým se podařilo spojit svět umění, dobročinnosti a podnikání. Součástí našich setkání jsou benefiční aukce, ve prospěch ochrany divoké přírody. Všichni jsme zároveň žáci i učitelé.