Smyslem projektu je objevovat, kým skutečně jsme – posílit našeho ducha a udělat něco pro návrat divočiny do naší přírody.
Smyslem projektu je objevovat, kým skutečně jsme – posílit našeho ducha a udělat něco pro návrat divočiny do naší přírody.PUTOVÁNÍ

Formou pravidelných setkání a putování krajinou se budeme věnovat tématům z oblasti celostního rozvoje s různými hosty. Díky poznání sebe, probouzíme sounáležitost se svou kulturou a vnitřní sílou. Zároveň podpoříme divokou přírodu – například vysázíme stromy s krajinným ekologem. Program je zpravidla víkendový a otevřený – každý se může rozhodnout, kdy půjde v tichu sám a kdy společně s ostatními.

PŘÍRODA 

Dobrovolnictví vnímáme jako součást osobního rozvoje. Konkrétní aktivita záleží na lokalitě a ročním období. Společně vytvoříme například tůňku pro obojživelníky, vyčistíme kus lesa od odpadků, nebo podpoříme danou lokalitu výsadbou původních dřevin, které pomohou zadržet vodu v krajině. Každý se přitom rozhoduje svobodně, na základě svých sil a možností, zda se zúčastní.
 

PŘÁTELSTVÍ

Pojítkem všech programů je rozvíjení vlastní a jedinečné životní cesty skrze komplexní přístup – rozvoj duše, těla a mysli. Používáme to nejefektivnější, co různé kultury k seberozvoji nabízí. Celoroční (holisticky) orientované vzdělávání je pro každého, kdo si přeje být v opravdovém spojení se sebou, s druhými lidmi a přírodou. Není součástí žádného náboženství ani ideologie – všichni jsme zároveň žáci i učitelé.
 

 

BYLO A BUDE
Foto: Katka Rojková
44
Foto: Katka Rojková

VYZKOUŠET SI A PROŽÍT

Workshopy nabízejí možnost vyzkoušet si a prožít – cca 50% je o praktické sebe-zkušenosti. Vedou je lidé, kteří mají tzv. odžito – nejsou to jen brilantní akademici s teoretickými znalostmi, ale učí to, co sami žijí a mají výsledky.

BYLO A BUDE

 

CESTA AIKIDA – JAK VYUŽÍT TLAK ŽIVOTA VE SVŮJ PROSPĚCH

Termín: 16.12. - 18.12.2022
Host: Rudolf Chmela – investor, nezávislý poradce, mentor a kouč s více než 25 lety zkušeností. Na pohybovém interaktivním workshopu, který vychází z japonského bojového umění Aikida, získáš nástroje pro vědomé fungování v nejistém a neustále se měnícím prostředí. Vyzkoušíš si, jak reagovat v klidu, když na tebe někdo tlačí, jak reagovat na slovní útoky, jak zvládat náročné rozhovory, jak vědomě komunikovat a nakládat se svojí energií.

ÁJURVÉDA A PANČAKARMA – ŽIVOT V SOULADU S VLASTNÍ KONSTITUCÍ A PŘÍRODOU

Termín: 13.1. 2023 - 15.1.2023
Hosté: Katka Rojková – podobně jako stěhovaví ptáci odlétá posledních 18 let do Indie, aby mohla sdílet svou lásku k této kultuře se všemi, kdo se objevují na jejích lekcích jógy. Světlana Synáková – nás seznámí s prastarým léčivým systémem ajurvédské alchymie šťastného života v souladu s vlastní konstitucí a přírodou. Michal Hendrych – v případě zájmu se rád podělí o osobní zkušenost s intenzivním léčebným detoxikačním postupem k omlazení celého organismu – Pančakarmou na ájurvédské klinice v Indii.

JAK VYVAŽOVAT PROTIKLADY V NÁS A PRACOVAT S NIMI TVŮRČÍM ZPŮSOBEM

Termín: 10.2. 2023 - 12.2.2023
Host: Pavla Frňková – věnuje se psychoterapii, arteterapii a mindfulness, ve všech těchto směrech absolvovala dlouhodobé sebezkušenostní výcviky. Díky svým profesním zkušenostem si uvědomuje silné propojení těla a mysli a proto jí dává smysl tyto oblasti v práci s lidmi propojovat. Téma protikladů se bude odrážet jak ve využití jednotlivých technik (práce s tělem vs. práce s myslí a emocemi), tak v jejich obsahu (práce s minulostí, přítomností i budoucností, zaměření na silné stránky i nezdary, objevování vnitřních i vnějších polarit atd.).

DUŠE TVORBA ~ SOUL CRAFT

Pod širým nebem i v ateliéru. Vrátit se ke kořenům – tvořit to co velí svědomí a dělá radost. Tak abychom se nebrali příliš vážně a připomínali si, že umění má splynout s životem. Cílem je autentický prožitek – důležitější je, jak dílo vzniká, než jak vypadá. Návrat k sobě je výchozím místem. Součástí jsou benefiční aukce, ve prospěch ochrany divoké přírody. Účast je zdarma.

 

PŘEDPRODEJ ZA VÝHODNĚJŠÍ CENY

Včasná přihláška Vám zajistí účast na workshopu s 20 % slevou, při obdržení platby v době kratší než 1 měsíc před termínem konání. Pokud budeme nuceni akci zrušit kvůli vládnímu nařízení, vrátíme Vám celých 100 % vstupného. Počet míst je omezen na 12, abychom zachovali osobní přístup a možnost pracovat do hloubky.

DÁLE PRO VÁS PŘIPRAVUJEME

Zde můžete zadat váš e-mail a my vás budeme 1x měsíčně informovat o nových akcích

Sdílet stránku s přáteli

 

PRŮVODCE NEVYŠLAPANOU CESTOU

Michal Hendrych
Michal@NevyslapanouCestou.Cz
Divoká příroda a lidská duše jsou pro mě nejlepším učitelem a zdrojem inspirace