Smyslem projektu je objevovat, kým skutečně jsme – posílit našeho ducha a udělat něco pro návrat divočiny do naší přírody.
Smyslem projektu je objevovat, kým skutečně jsme – posílit našeho ducha a udělat něco pro návrat divočiny do naší přírody.

 

Pokud je naším zájmem harmonický život, nelze než přistoupit ke člověku jako celistvé bytosti. 
V dnešním světě může být transformace lidstva naší jedinou nadějí na přežití
~ Prof. MUDr. Stanislav Grof

 

PUTOVÁNÍ

Formou pravidelných setkání a putování krajinou se budeme věnovat tématům z oblasti celostního rozvoje s různými hosty. Díky poznání sebe, probouzíme sounáležitost se svou kulturou a vnitřní sílou. Zároveň podpoříme divokou přírodu – například vysázíme stromy s krajinným ekologem. Program je zpravidla víkendový a otevřený – každý se může rozhodnout, kdy půjde v tichu sám a kdy společně s ostatními.

PŘÍRODA 

Ctíme svobodu všech živých bytostí bez rozdílu druhu. Dobrovolnictví vnímáme jako součást osobního rozvoje. Konkrétní aktivita záleží na lokalitě a ročním období. Společně vytvoříme například tůňku pro obojživelníky, vyčistíme kus lesa od odpadků, nebo podpoříme danou lokalitu výsadbou původních dřevin, které pomohou zadržet vodu v krajině. Každý se přitom rozhoduje svobodně, na základě svých sil a možností, zda se zúčastní.
 

PŘÁTELSTVÍ

Pojítkem všech programů je rozvíjení vlastní a jedinečné životní cesty skrze komplexní přístup – rozvoj duše, těla a mysli. Používáme to nejefektivnější, co různé kultury k seberozvoji nabízí. Celoroční (holisticky) orientované vzdělávání je pro každého, kdo si přeje být v opravdovém spojení se sebou, s druhými lidmi a přírodou. Není součástí žádného náboženství ani ideologie – všichni jsme zároveň žáci i učitelé.
 

 

BYLO A BUDE
Foto: Katka Rojková
44
Foto: Katka Rojková

VYZKOUŠET SI A PROŽÍT

Workshopy nabízejí možnost vyzkoušet si a prožít – cca 50% je o praktické sebe-zkušenosti. Vedou je lidé, kteří mají tzv. odžito – nejsou to jen brilantní akademici s teoretickými znalostmi, ale učí to, co sami žijí a mají výsledky.

BYLO A BUDE

 

ÁJURVÉDA A PANČAKARMA – ŽIVOT V SOULADU S VLASTNÍ KONSTITUCÍ A PŘÍRODOU

Termín: 14.4. - 16.4.2023
Hosté: Katka Rojková – podobně jako stěhovaví ptáci odlétá posledních 18 let do Indie, aby mohla sdílet svou lásku k této kultuře se všemi, kdo se objevují na jejích lekcích jógy. Světlana Synáková – nás seznámí s prastarým léčivým systémem ajurvédské alchymie šťastného života v souladu s vlastní konstitucí a přírodou. Michal Hendrych – v případě zájmu se rád podělí o osobní zkušenost s intenzivním léčebným detoxikačním postupem k omlazení celého organismu – Pančakarmou na ájurvédské klinice v Indii.

JAK VYVAŽOVAT PROTIKLADY V NÁS A PRACOVAT S NIMI TVŮRČÍM ZPŮSOBEM

Termín: 19.5. - 21.5.2023
Host: Pavla Frňková – věnuje se psychoterapii, arteterapii a mindfulness, ve všech těchto směrech absolvovala dlouhodobé sebezkušenostní výcviky. Díky svým profesním zkušenostem si uvědomuje silné propojení těla a mysli a proto jí dává smysl tyto oblasti v práci s lidmi propojovat. Téma protikladů se bude odrážet jak ve využití jednotlivých technik (práce s tělem vs. práce s myslí a emocemi), tak v jejich obsahu (práce s minulostí, přítomností i budoucností, zaměření na silné stránky i nezdary, objevování vnitřních i vnějších polarit atd.).

GALERIE ZE MĚ

Přijďte se inspirovat těmi, kterým se podařilo spojit svět umění, dobročinnosti a podnikání. Součástí našich setkání jsou i benefiční aukce, ve prospěch ochrany divoké přírody. Ctíme svobodu všech živých bytostí bez rozdílu druhu. Naše setkání nejsou součástí žádného náboženství ani ideologie – všichni jsme zároveň žáci i učitelé.

 

PŘEDPRODEJ ZA VÝHODNĚJŠÍ CENY

Včasná přihláška Vám zajistí účast na workshopu s 20 % slevou, při obdržení platby v době kratší než 1 měsíc před termínem konání. Pokud budeme nuceni akci zrušit kvůli vládnímu nařízení, vrátíme Vám celých 100 % vstupného. Počet míst je omezen na 12, abychom zachovali osobní přístup a možnost pracovat do hloubky.

DÁLE PRO VÁS PŘIPRAVUJEME

Zde můžete zadat váš e-mail a my vás budeme 1x měsíčně informovat o nových akcích

Sdílet stránku s přáteli

 

PRŮVODCE NEVYŠLAPANOU CESTOU

Michal Hendrych
Michal@NevyslapanouCestou.Cz
Divoká příroda a lidská duše jsou pro mě nejlepším učitelem a zdrojem inspirace